Msza Święta Krzyżma i spotkanie z kard. Angelo BAGNASCO oraz naszymi Biskupami. Zaproszenie dla ministrantów

Msza Święta Krzyżma odprawiana jest w Wielki Czwartek, w godzinach porannych w katedrze. Podczas Mszy św. Biskup błogosławi olej chorych, olej katechumenów i konsekruje krzyżmo. Biskupi koncelebrują Mszę św. z kapłani z różnych stron diecezji. W czasie liturgicznych obrzędów wszyscy obecni kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.

W imieniu Księży Biskupów oraz Diecezjalnego Duszpasterza SL zapraszamy wszystkich Ministrantów z naszej diecezji na Mszę Świętą Krzyżma. Będzie to okazja to wspólnej modlitwy za całą naszą diecezję, nasze parafialne wspólnoty oraz w intencji nowy powołań. A po Mszy św. zapraszamy wszystkich ministrantów na spotkanie w auli Centrum Edukacyjnego (na piętrze).

Wielki Czwartek - 28.03.2024 - godz. 10.00

Katedra w Gliwicach

Szczegółowe informacje:

Msza Święta Krzyżma:

- prosimy, aby ministranci biorący udział we Mszy św. przywieźli ze sobą stroje liturgiczne
- po przybyciu do katedry prosimy wejść bocznym wejściem (od strony zakrystii, po prawej stronie kościoła, patrząc na prezbiterium)
- po zakończonej Mszy św. wszystkich ministrantów prosimy o pozostanie w strojach liturgicznych i w zajmowanych miejscach

UWAGA: prosimy aby przybyć do katedry w godz. od 8.30 do 9.30

Uwagi organizacyjne ceremoniarza katedralnego:

- ministranci nie biorą udziału w procesji
- ministranci, ubrani w stroje liturgiczne będą mieli zarezerwowane miejsca

Spotkanie w auli CE:

- po zakończonej Mszy św. wszystkich ministrantów zapraszamy na spotkanie do auli Centrum Edukacyjnego św. Jana Pawła II (na piętrze)
- prosimy aby pozostać w swoich strojach liturgicznych
- po spotkaniu nie zapomnijcie wziąć "czegoś" słodkiego na drogę

Przewidywany czas spotkania: około 45 min.


Informacje dla opiekunów SL:

W celach organizacyjnych bardzo prosimy aby opiekunowie SL w parafiach lub Dekanalni Duszpasterze SL, którzy organizować będą wyjazd do katedry, by wypełnili ankietę (odnośnie liczby uczestników) KLIKNIJ do Niedzieli Palmowej (włącznie).

Informację można przesłać smsem na numer tel. + 48 690 691 886 do Niedzieli Palmowej (włącznie).

Treść smsa: parafia/dekanat --> liczba ministrantów --> imię i nazwisko osoby organizującej wyjazd


Zachęcamy Parafialnych Opiekunów SL do organizacji ewentualnych zbiórek/prób przez Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, np. w środę wieczorem, aby jak największa liczba chętnych ministrantów mogła wziąć udział w spotkaniu w katedrze

Galeria zdjęć

wstecz