Zapraszamy wszystkich ministrantów którzy ukończyli kursy lektorskie na uroczystość z błogosławieństwem do wykonywania funkcji lektora w Diecezji Gliwickiej, którego udzieli ksiądz Biskup Andrzej Iwanecki
Do udziału w ceremonii zapraszamy wszystkich lektorów, którzy w roku szkolnym 2025/2026 ukończyli parafialne lub dekanalne kursy lektorskie. Każdy z uczestników otrzyma krzyż lektorski według wzoru zatwierdzonego przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Liturgicznej oraz specjalny diecezjalny certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa księży opiekunów Służby Liturgicznej, delegacje ministrantów i lektorów z parafii, a także rodziców nowo ustanawianych lektorów
Sobota - 23.05.2026 - godz. 11.00
kościół św. Alberta Wielkiego (parafia św. Michała Archanioła) w Gliwicach
Szczegółowe informacje:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: KLIKNIJ!
Informacje dla opiekunów SL:
- Wszyscy kandydaci na lektorów są zobowiązani do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: kliknij!
- Kandydatów można zgłaszać do 19.05.2026
- Koszt uczestnictwa w uroczystości wynosi 50 złotych od osoby.
- Opłata obejmuje: krzyż lektorski z łańcuszkiem (wzór zatwierdzony przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Liturgicznej), certyfikat potwierdzający funkcję lektora oraz ofiarę na działalność Stowarzyszenie Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Gliwickiej
OPŁATĘ należy wpłacić na poniższe konto:
| Numer konta bankowego.... |
Erste Bank Polska: 38 1090 1766 0000 0001 5042 2614 |
| Odbiorca |
Stowarzyszenie Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Gliwickiej |
| Tytuł | /Cele statutowe: nazwisko i imię uczestnika/ |
Prosimy o terminowe dokonywanie zgłoszeń i wpłat, gdyż brak rejestracji lub opłaty w wyznaczonym terminie będzie równoznaczny z rezygnacją z udziału w ceremonii. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Duszpasterstwa Ministrantów Diecezji Gliwickiej.
Informacje dla kandydatów na lektorów:
- Kandydaci na lektorów proszeni są o stawienie się w zakrystii kościoła św. Alberta w Gliwicach (ul. Krzywoustego 1) o godz. 10:00.
- Obowiązkowy strój liturgiczny to alba i białe cingulum.
Informacje dla księży koncelebrujących:
- Księży zainteresowanych koncelebrowaniem Mszy Świętej prosimy o przybycie do zakrystii kościoła św. Alberta w Gliwicach (ul. Krzywoustego 1) o godz. 10.30.
- Konieczne jest zabranie alby.
Kontakt do organizatora:
ks. Adrian Kaszowski
Diecezjalny Duszpasterz
Służby Liturgicznej Diecezji Gliwickiej
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej
42-600 Tarnowskie Góry, ul. Leśna 1
• tel. +48 885 750 903
Biuro Diecezjalnego Duszpasterstwa
Służby Liturgicznej Diecezji Gliwickiej
41-800 Zabrze, ul. Wolności 198
• e-mail: lso.gliwice@gmail.com
• tel. +48 885 750 904